Neden sahiplenmeliyiz?

Her gün yüzlercesi aynı sonla karşılaşıyor. Bazıları 14 Şubat Sevgililer Günü’nde “hediye”, bazıları ise karne tatili dönemlerinde çocuklara “ödül” olarak veriliyor. Petshoplardan satın alınan ancak sonra duyarsızca sokaklara terk edilen her hayvan çaresizliğe mahkûm ediliyor.

Kadıköy Belediyesi, sorumsuzca sokağa terk edilen ve sokaklardaki yaşam koşullarına kolay bir şekilde uyum sağlayamayan hayvanları koruma altına alıyor, bakımını üstleniyor ve hayvanları mutlu olabilecekleri yuvalarına kavuşturuyor. Şu an Geçici Hayvan Bakımevimizde 380 köpek ve 200 kedi bulunuyor. Son üç yılda Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nden 624 minik dostumuz sahiplendirilerek sıcak bir yuvaya kavuştu ve 7691 tedavi yapıldı . 5056 hayvan aşılandı, 4036 hayvana kuduz aşısı yapıldı ve 2344 kısırlaştırma işlemi yapıldı.

Onlar birer canlı eşya değil, petshoplardan satın almak yerine özenle bakımı ve aşıları yapılmış minik dostlarımızı bakımevimizden sahiplenebilirsiniz. Bu süreçte biz de size destek olmaya hazırız. Web sayfamızda birçok dostluk örneğine ulaşabilir, merak ettiğiniz soruları bize sorabilirsiniz.