Nasıl Sahiplenebilirim?

Bir hayvan sahiplenmek için onun yaşamsal gereksinimlerini iyi araştırmak, bu konuda önceden bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Hayvanlar tür, ırk, yaş ve cinsiyet olarak farklı karakter ve özellikler taşıyan canlılardır. Sevgiyle aldığınız bu aile ferdinin yaşam alanını bunları bilerek tasarlamayı unutmayın.

Geçici Hayvan Bakımevimizden sahiplendiğiniz hayat arkadaşınızın tüm kişisel bilgilerinin yer aldığı bir kimliği olacak ve mikroçipiyle tüm bilgilerine ulaşılabilecek.

Tüm bakımları, aşı ve parazit tedavileri tamamlanmış dostunuz hakkında hekimlerimiz ve gönüllülerimiz her türlü sorununuzda ve danışma ihtiyacınızda yanınızda olacaklar.

Unutmamanız gerekir ki hayvan sahibi olmak hem yasal, hem etik sorumluluk gerektirir.

Sahiplenilen hayvanın bakımı, beslenmesi, aşılanması ve refahının sağlanması da yine sizin sorumluluğunuzdur, alışma sürecinde ve sonrasında bizi de hep yanınızda göreceksiniz.

 

Detaylı bilgi ve minik dostlarımızla tanışmak için Geçici Hayvan Bakımevimizi ziyaret edebilirsiniz (her gün 9.30-15.00 arası ).

Sağlıklı ve mutluluk dolu bir birlikte yaşam geçirmeniz dileğiyle…

Köpek / Kedi sahiplenmek için gerekli belgeler

1.Nüfus cüzdanı veya ehliyet belgeniz
2.İsminize kayıtlı adresi gösteren ikametgâh, su, tel, elektrik faturası vb. belgelerden biri
3.Ailesi ile yaşayan genç arkadaşların ailesinin onayı olduğunu bilmemiz için aile bireylerinden biri ile birlikte gelmeleri gerekmektedir
4.İlgili yönetmelik gereği doldurulması gereken form.